Dla Biegaczy

o biegu

NCDC Business Race

NCDC Business Race to pierwszy w regionie bieg sztafet firmowych, w którym mogą brać udział pracownicy oraz właściciele firm.

Sztafeta składa się z 4 osób, a każdy uczestnik ma do pokonania dystans 4 km. Bieg odbywa się na terenie Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza.

Zachęcamy do udziału również początkujących biegaczy, gdyż w naszym biegu nie czas pokonania trasy jest najważniejszy ale dobra zabawa i integracja zespołu.

Każdy zespół otrzymuje w pakiecie startowym koszulki techniczne z logo swojej firmy na tyle koszulki. Po biegu odbywa się piknik dla uczestników, podczas którego wręczane są statuetki dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W 2020 roku NCDC Business Race odbędzie już po raz szósty. W pierwszej edycji w 2015 roku w imprezie wzięło udział 107 sztafet z ponad 100 firm. W roku 2019 liczba sztafet wzrosła aż do 368. Wiele firm zgłosiło do biegu po kilka, a nawet kilkanaście sztafet. Rekordową ilość sztafet wystawiła firma DGS – 26 sztafet – 104 biegające osoby w firmie.

Od kilku lat bieganie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Biegają ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Nic dziwnego, iż firmy odkryły w bieganiu sposób na integrację pracowników oraz budowanie swojego wizerunku jako firmy dbającej o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników. Jednak w porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym przykładem jest Dania, licząca niespełna 5,5 miliona mieszkańców – w organizowanym tam od 30 lat biegu sztafet firmowych DHL RUN bierze udział 41 tysięcy sztafet firmowych (150 tysięcy osób). Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje.

 • 428
  2015
 • 492
  2016
 • 912
  2017
 • 1320
  2018
 • 1476
  2019

zapisy

Dołącz do biegających firm! To bardzo proste.

Dobra atmosfera i relacje zespołu w miejscu pracy minimalizują stres, podnoszą poczucie przynależności do firmy i lojalności wobec niej. To tylko niektóre z korzyści integracji pracowników!

Już wkrótce!

trasa ncdc business race 2020

sprawdź naszą trasę i przygotuj się do biegu

Długość trasy NCDC Business Race wynosi ok. 4 km. Każdy członek drużyny ma do pokonania 1 okrążenie o długości 4 km. Trasa będzie przebiegała po terenie Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni. Będzie oznaczona taśmą.

biuro zawodów

Sprawdź gdzie odebrać pakiety startowe

Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek 5 czerwca, w godzinach 16.00 – 19.00 do siedziby NCDC przy ul. Bartosza Głowackiego 4 w Szczecinie. W szczególnych przypadkach, po uzgodnieniu z organizatorem istnieje możliwość odbioru pakietu w dniu imprezy w godz. 9.00 – 10.00.

warto wiedzieć – FAQ

Często zadawane pytania

regulamin

Przeczytaj regulamin uczestnictwa w biegu