Dla Biegaczy

o biegu

NCDC Business Race

NCDC Business Race to pierwszy w regionie bieg sztafet firmowych, w którym mogą brać udział pracownicy oraz właściciele firm.

Sztafeta składa się z 4 osób, a każdy uczestnik ma do pokonania dystans 4 km. Bieg odbywa się na terenie Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza.

Zachęcamy do udziału również początkujących biegaczy, gdyż w naszym biegu nie czas pokonania trasy jest najważniejszy ale dobra zabawa i integracja zespołu.

Każdy zespół otrzymuje w pakiecie startowym koszulki techniczne z logo swojej firmy na tyle koszulki. Po biegu odbywa się piknik dla uczestników, podczas którego wręczane są statuetki dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

W 2020 roku NCDC Business Race odbędzie już po raz szósty. W pierwszej edycji w 2015 roku w imprezie wzięło udział 107 sztafet z ponad 100 firm. W roku 2019 liczba sztafet wzrosła aż do 368. Wiele firm zgłosiło do biegu po kilka, a nawet kilkanaście sztafet. Rekordową ilość sztafet wystawiła firma DGS – 26 sztafet – 104 biegające osoby w firmie.

Od kilku lat bieganie w Polsce cieszy się coraz większą popularnością. Biegają ludzie w każdym wieku, niezależnie od wykształcenia, zawodu czy miejsca zamieszkania. Nic dziwnego, iż firmy odkryły w bieganiu sposób na integrację pracowników oraz budowanie swojego wizerunku jako firmy dbającej o zdrowie i kondycję fizyczną swoich pracowników. Jednak w porównaniu do krajów zachodnich ciągle jeszcze mamy ogromne pole do popisu. Idealnym przykładem jest Dania, licząca niespełna 5,5 miliona mieszkańców – w organizowanym tam od 30 lat biegu sztafet firmowych DHL RUN bierze udział 41 tysięcy sztafet firmowych (150 tysięcy osób). Biegi trwają tam przez cały tydzień od poniedziałku do piątku, część osób, która nie biegnie – kibicuje.

 • 428
  2015
 • 492
  2016
 • 912
  2017
 • 1320
  2018
 • 1476
  2019

zapisy

Dołącz do biegających firm! To bardzo proste

trasa ncdc business race 2020

sprawdź naszą trasę i przygotuj się do biegu

Długość trasy NCDC Business Race wynosi ok. 4 km. Każdy członek drużyny ma do pokonania 1 okrążenie o długości 4 km. Trasa będzie przebiegała po terenie Parku Kasprowicza i Jasnych Błoni. Będzie oznaczona taśmą.

plan treningowy

Jak przygotować się do NCDC Business Race 2020Zapraszamy na bezpłatne, wspólne treningi przygotowujące do startu w Biegu Sztafet Firmowych NCDC Business Race. Treningi będzie prowadzić ekipa Centrum Biegowego Run Expert. Spotykamy się w każdą środę o godzinie 18.30, spotykamy się pod pomnikiem Czynu Polaków (3 orły). Treningi będą się odbywały w podziale na dwie grupy początkującą i zaawansowaną i rozpoczną się 4 marca. Zachęcamy również do pobrania planów treningowe do samodzielnych treningów. Plany treningowe zostały przygotowane przez trenera lekkiej atletyki Sebastian Wierzbickiego Wierzbicki Running Project.
Jeśli Wasza firma chciałby zorganizować indywidulane treningi z trenerem dla swoich pracowników – zapraszamy do kontaktu biuro@ncdcbusienssrace.pl.

Opłata startowa

zobacz co zawiera pakiet startowy

Pakiet startowy zawiera:
• 4 koszulki techniczne (przód nadruk okolicznościowy biegu, tył nadruk logo startującej firmy)
• Pakiet piknikowy dla całej drużyny po biegu
• Pałeczka dla sztafety z chipem mierzącym czas
• Pasta party przed biegiem, w dniu odbierania pakietów startowych
• Numery startowe
• Agrafki
• Worki depozytowe na odzież
• Woda
• Pamiątkowy medal na mecie dla każdego uczestnika sztafety
• Zdjęcia z imprezy (w tym pamiątkowe zdjęcia drużyny na ściance biegu, na której znajdują się logotypy wszystkich uczestniczących firm)
• Możliwość pokonania oznakowanej trasy biegu.

biuro zawodów

Sprawdź gdzie odebrać pakiety startowe

Po odbiór pakietów startowych zapraszamy w piątek 25 września, w godzinach 16.00 – 19.00 do siedziby NCDC przy ul. Bartosza Głowackiego 4 w Szczecinie. W szczególnych przypadkach, po uzgodnieniu z organizatorem istnieje możliwość odbioru pakietu w dniu imprezy w godz. 9.00 – 10.00.

lista startowa

Sprawdź, kto bierze udział w NCDC Business Race 2020