Start testowy – sprawdź jak działa aplikacja Activy

NCDC Business Race  – STARTY TESTOWE – aplikacja Activy
Jak zapewne już wiecie w tym roku NCDC Business Race Biegamy i Pomagamy realizujemy wirtualnie razem z aplikacją Activy .
Będzie to bardzo duże ułatwienie dla WAS i wprowadzi w rywalizację rzetelność i obiektywizm. Aplikacja Activy ma szereg algorytmów, które spowodują, że rywalizacja online będzie po prostu fair i nabierze rumieńców.
Aby w Dniu Startu, a właściwie Tygodniu Startów pomiędzy 21a 27 września liczyło się tylko bieganie, przygotowaliśmy dla Was 2 Starty Testowe, w celu zapoznania się z aplikacją.
 
Pierwszy Start Testowy już jutro, będziecie mieli całe 24 godziny na wypróbowanie aplikacji Activy na treningu lub przebieżce.
Dla tych co jutro nie planowali biegać lub dla tych, którzy chcą zostać Master of Activy  mamy tez drugi termin tj:
17.09 (czwartek) – będzie również 24 godz. na testowanie.
Wszystkie szczegóły jak pobrać i jak skorzystać z aplikacji podczas Startów Testowych znajdziecie w linku – koniecznie zróbcie to zgodnie z instrukcją.
Miłej zabawy i trenujcie, trenujcie… 
A Tych co jeszcze nie dołączyli do naszej imprezy, informujemy, że zapisy otwarte są do 25.09 na www.ncdcbusinessrace.pl, (pamiętajcie jednak, zapis musi być poparty wpłatą na konto – zwłaszcza w tych ostatnich dniach).
JAK DOŁĄCZYĆ DO TESTOWEGO BIEGU? (tu możecie dowolnie dostosować)
  1. Ściągnij aplikację Activy ze sklepu Google Play lub Apple Store
  2. Zarejestruj konto
  3. Na ekranie wyboru konkursów znajdź “Testowy Bieg NCDC – 15.09” i dołącz podając kod “NCDC2020”
  4. Dopiero po dołączeniu do konkursu w Aplikacji zarejestruj bieg z aplikacją
  5. Jeśli używasz Garmina, Polara lub Stravy, wejdź do ustawień i połącz konta, a Activy automatycznie zsynchronizuje Twoje przyszłe biegi. Ale tylko te od momentu połączenia kont!
  Testowy bieg odbywa się w dniu 15 i 17..09. Masz 24 godziny na wykonanie biegu. Możesz powtórzyć swoja próbę, a w rankingu znajdzie się Twój najlepszy czas    PAMIĘTAJ O TYCH 5 ZASADACH:
  1. Nie stosuj pauzy lub autopauzy (sprawdź ustawienia zegarka!)
W innym przypadku Twój czas nie pojawi się w rankingu. To konieczne aby odwzorować prawdziwy bieg, na którym nikt nie zatrzymuje stopera 😉
  1. Dostosuj ustawienia telefonu, szczególnie dla Huawei, OnePlus, Samsung, Xiaomi.
Jeśli tego nie zrobisz, telefon zwykle wyłączy aplikację i zapis po kilku minutach. To dotyczy wszystkich aplikacji sportowych wykorzystujących zapis z GPS. Sprawdź koniecznie tę instrukcję, a więcej możesz dowiesz się też na https://dontkillmyapp.com/.
  1. Przebiegnij więcej niż 4 km, na przykład 4,1 km
Algorytm aplikacji sam wybierze Twój najszybszy czas na odcinku 4 km. Większy odcinek daje pewność, że wszystkie próbki są dobrej jakości i zostaną zaliczone.
  1. Jakość zapisu zależy od urządzenia z GPS, a nie od aplikacji.
Pamiętaj, że dokładność zapisu śladu trasy zależy w ok. 80% od kwestii sprzętowych, a nie aplikacji. Dokładność próbek lokalizacji może być niska w tańszych smartfonach, ale też przy słabszym sygnale GPS w gęstych zabudowaniach, lesie czy podczas zachmurzenia.
  1. Pamiętaj by wybrać aktywność (Bieg) przed kliknięciem START.
Tak jak w każdej innej aplikacji sportowej określ jaką aktywność wykonujesz przed startem zapisu. Możesz też połączyć Activy z Garminem i Polarem i zapisać bieg bez używania smartfona.   W razie problemów technicznych, napisz do nas klikając ikonę pomocy w Aplikacji lub na contact@activy.pl